Literature (393 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.20 | 48.40 | 47.60 | 46.80 | 46.00 | 45.00 | 44.00 | 43.00 | 42.00 | 41.00 |
50 (13 total)
- Bechaz, Alan (St Paul's Anglican Grammar School)
- Ding, Phoebe (Macrobertson Girls High School)
- Huang, James (St Kevin's College Toorak)
- Jiang, Alice (Macrobertson Girls High School)
- Kean, Damaris (Presentation College Windsor)
- Liu, Zhengyang (Scotch College)
- Macaronas, James (St Kevin's College Toorak)
- Mitchell, Hamish (Scotch College)
- Que, Stella (Fintona Girls School)
- Silkin, Josephine (Glen Waverley Secondary College)
- Tripovich, Zoe (The Hamilton and Alexandra College)
- Tudor, Jessie (Billanook College Ltd)
- Wojczys, Matthew (Viewbank College)
49 (7 total)
- Adams, Elizabeth (Patterson River Secondary College)
- Fitzpatrick, Liam (St Kevin's College Toorak)
- Hu, Jason (Camberwell Grammar School)
- Lee, Jae-Hyung (Scotch College)
- Maynard, Alexander (Mazenod College)
- Ritter, Alexander (Scotch College)
- Wenig, Michelle (Leibler Yavneh College)
48 (10 total)
- Anderson, Michael (Camberwell Grammar School)
- Bentley, Ryan (Clonard College)
- Castles, Madeleine (University High School)
- Choi, Marcus (Melbourne Grammar School)
- Connell, Louise (Loreto Mandeville Hall)
- Falloon, Benjamin (Camberwell Grammar School)
- Fitzgerald, Patrick (St Kevin's College Toorak)
- Mckelvie, Meagan (St Paul's Anglican Grammar School)
- Tang, Emily (Ivanhoe Grammar School)
- Wong, Emily (The Peninsula School)
47 (9 total)
- Bagiotas, Dimitri (St Kevin's College Toorak)
- Conti, Daniel (Penleigh and Essendon Grammar School)
- Hatfield, Amy (Luther College)
- Le, Kim (Melbourne Girls Grammar)
- Lightfoot, Emma (Academy of Mary Immaculate)
- Mehra, Somya (Balwyn High School)
- Sexton, Georgia (St Catherine's School)
- Sgambellone, Nathaniel (Ivanhoe Grammar School)
- Umbers, Hugo (Melbourne Grammar School)
46 (21 total)
- Appleford, Grace (Shelford Girls' Grammar)
- Athan, David (Scotch College)
- Beach, Maximilian (Melbourne Grammar School)
- Broadway, Jayson (Mentone Grammar School)
- Clausen, Sophie (Loreto Mandeville Hall)
- Cookson, Joanna (Ruyton Girls' School)
- Crombie, Kate (Gippsland Grammar - Senior)
- Dehn, Caroline (Presbyterian Ladies' College)
- Del Rio Reddan, Maya (Collingwood College)
- Doble, Samuel (St Kevin's College Toorak)
- Goni, Sherihan (Macrobertson Girls High School)
- Kennedy, Amelia (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Keogh, Darcy (Xavier College)
- Kwee, Clarissa (Fintona Girls School)
- Mascaro, Luis (Salesian College)
- Massey, Jane (The Peninsula School)
- Noorani, Tanya (East Doncaster Secondary College)
- Phylactou, Demos (Salesian College)
- Tzimos, Peter (Penleigh and Essendon Grammar School)
- Willis, Freya (Methodist Ladies College)
- Zeng, Hanru (Melbourne Grammar School)
45 (27 total)
- Abdella, Nabat (Macrobertson Girls High School)
- Allen, William (Melbourne Grammar School)
- Balharrie, Kate (Ballarat Clarendon College)
- Berry, Amelia (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Chiang, William (Melbourne Grammar School)
- Fist, Catherine (Girton Grammar School Ltd)
- Fortunato, Erika (St Monica's College)
- Frampton, Liam (Camberwell Grammar School)
- Franco, Itai (The King David School- Senior School)
- Hajek, John (St Kevin's College Toorak)
- Hamann, Isaac (Camberwell Grammar School)
- Jenkins-Smales, Georgia (Girton Grammar School Ltd)
- Johnson, Abbey (Caulfield Grammar School)
- Mckay, Isabelle (Assumption College)
- Mulqueeny, Bianca (Loreto Mandeville Hall)
- Peele, Jackson (Haileybury College)
- Seidel, Elliot (Penleigh and Essendon Grammar School)
- Slobom, Jack (Scotch College)
- Stoddart, Andriana (Box Hill High School)
- Sutherland, Greer (Lowther Hall Anglican Grammar School)
- Tung, Amy (Macrobertson Girls High School)
- Tyler, Felicity (Warrnambool College)
- Ward, Sophie (St Margarets School)
- Winnell, Matilda (St Mary of The Angels School)
- Youssef, Julie (Distance Education Centre Victoria)
- Zhang, Sonya (Macrobertson Girls High School)
- Zheng, Jenny (Macrobertson Girls High School)
44 (38 total)
- Atkins, Meagan (Ivanhoe Girls' Grammar School)
- Banerjee, Nikhil (Melbourne High School)
- Banks, Emma (St Catherine's School)
- Barnes, Joshua (Collingwood College)
- Bertolini, Emilia (Loreto Mandeville Hall)
- Bhargava, Kapil (Scotch College)
- Bullen, Nicola (Kingswood College)
- Chivers, Kayla (Shelford Girls' Grammar)
- Clark, Charles (Scotch College)
- Cooper, Jonathan (Trinity Grammar School)
- Doherty, Katherine (Koonung Secondary College)
- Ebeling, Gabrielle (Strathcona Baptist Girls Grammar School)
- Gledhill, Nicholas (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Grinsted, Shae (Patterson River Secondary College)
- Hannan, Gemma (Ivanhoe Girls' Grammar School)
- Heng, Emily (Loreto Mandeville Hall)
- Hickey, Samantha (Star of The Sea College)
- Horman, Samuel (Eltham High School)
- Ilagan, Rajan (Girton Grammar School Ltd)
- Janson, Lucinda (Presbyterian Ladies' College)
- Janssen, Eliza (Korowa Anglican Girls' School)
- Khatri, Kavya (Macrobertson Girls High School)
- Klimovski, Stephanie (Loyola College)
- Liu, Alex (Camberwell Grammar School)
- Ly, Stephanie (John Monash Science School)
- Matthews, Kate (John Paul College)
- Monkhouse, Sarah (St Catherine's School)
- Mroczkowski, Nicholas (Haileybury College)
- Pinto, Mia (St Catherine's School)
- Prunotto, Alessandra (Eltham High School)
- Richardson, Jack (Ballarat Clarendon College)
- Samuel, Georgia (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Shaw, Ryan (Melbourne High School)
- Smith, William (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Steains, Emma (Genazzano F.C.J. College)
- Wang, Kevin (Scotch College)
- Ward-Ambler, Annie (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Wotherspoon, Anna (Fintona Girls School)
43 (44 total)
- Ahuja, Sparsh (Balwyn High School)
- Ajero, Luis (Lakeview Senior College)
- Balasooriya, Roshini (Macrobertson Girls High School)
- Ballantyne, Ruby (Melbourne Girls Grammar)
- Brewster, Lachlan (Mount Evelyn Christian School)
- Bromell, Matthew (Camberwell Grammar School)
- Cameron, William (Scotch College)
- Carr, Benjamin (The Peninsula School)
- Chen, Fiona (Nossal High School)
- Coady, Emily (Sacre Coeur)
- Crowther, Jacob (Melbourne Grammar School)
- Cullity, Hamish (Xavier College)
- Deegodaliyanage, Anjana (Salesian College)
- Engelhardt, Miet (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Galea, Kody (Penleigh and Essendon Grammar School)
- Greenwood, Emily (Kilvington Grammar School)
- Guzys-Mcauliffe, Nikola (Frankston High School - VCE Campus)
- Hewes, Joanna (John Monash Science School)
- Kelly, Andrew (Salesian College)
- Kelly, Nicholas (Eltham High School)
- Kevin, Claudia (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Lee, Vanessa (Our Lady of Mercy College)
- Lyon, Jaqlin (Fintona Girls School)
- Maguire, Bonnie (Ballarat Grammar)
- Mansour, Rojina (Keilor Downs College)
- Mclinden, Tess (Loreto Mandeville Hall)
- Mercer, Claire (Ballarat Clarendon College)
- Mills, Elinor (Northcote High School)
- Moller, Iona (Girton Grammar School Ltd)
- Moore, Lily (Princes Hill Secondary College)
- Moore, Rebecca (Loreto Mandeville Hall)
- Orr-O'Farrell, Zhane (Presentation College Windsor)
- Penington, Joseph (Melbourne Grammar School)
- Peyton, Timothy (Xavier College)
- Scerri, Claire (Mount St Joseph Girls' College)
- Smith, Oliver (St Kevin's College Toorak)
- Soon, Marcus (Melbourne Grammar School)
- Stubbs, Chloe (Salesian College Sunbury)
- Tang, Emily (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Tang, Jessica (John Monash Science School)
- Tullberg, Harrison (Salesian College)
- Wheelhouse, Kira (Girton Grammar School Ltd)
- Zhao, Jiaxi (Camberwell Grammar School)
- Ziaras, Nicola (Macrobertson Girls High School)
42 (59 total)
- Andy, Fiona (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus)
- Armstrong, Alexander (Xavier College)
- Balog, Colin (Melbourne High School)
- Baruhas, Andreas (Mentone Grammar School)
- Ben-M'Rad, Sarah (Toorak College)
- Berhanu, Kimmie (Academy of Mary Immaculate)
- Berrill, Sophie (Penleigh and Essendon Grammar School)
- Cain, Natalie (Loreto Mandeville Hall)
- Caldwell, Henry (Kardinia International College)
- Chalmers, Nicholas (St Kevin's College Toorak)
- Chan, Phoebe (Shelford Girls' Grammar)
- Chibnall, Joanne (Wangaratta High School - Edwards Street Campus)
- Clark, Benjamin (Marcellin College)
- Clydesdale, Hamish (St Patrick's College)
- Cooper, Sara (Mckinnon Secondary College)
- Coulthard, Lachlan (Scotch College)
- Dunphy Logan, Alexander (Princes Hill Secondary College)
- Ellis, Joseph (Scotch College)
- Fitzgerald, Thea (Loreto Mandeville Hall)
- Gay, Catherine (Loreto College)
- Greco, Emily (Billanook College Ltd)
- Green, Aviva (The King David School- Senior School)
- Holland, James (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus)
- Kebbell, Hayley (The Peninsula School)
- Lin, Selina (Huntingtower School)
- Luk, Isabella (Macrobertson Girls High School)
- Mainwaring, Isabella (Geelong Grammar School)
- Mccarthy, Mary (Macrobertson Girls High School)
- Mcglade, Finn (University High School)
- Mckenzie, Laura (Loreto College)
- Mckittrick, Hannah (Wonthaggi Secondary College (Mcbride Campus))
- Mcmillan Summons, Charles (Melbourne Grammar School)
- Mileo, Carla (Ruyton Girls' School)
- Morrissey, Estelle (Macrobertson Girls High School)
- North, Thomas (St Kevin's College Toorak)
- Noyahr, John (Salesian College)
- Peters, Sarah (Koo Wee Rup Secondary College)
- Petterson, Liam (Camberwell Grammar School)
- Purves, Harrison (Camberwell Grammar School)
- Ralston, Henry (Scotch College)
- Roberts, Eilish (Sacre Coeur)
- Robinson, Gardner (Xavier College)
- Ryan, Kiara (Penleigh and Essendon Grammar School)
- Sanderson, William (Melbourne Grammar School)
- Saville, James (Scotch College)
- Sharp, Oscar (Ruyton Girls' School)
- Siderellis, Athanasia (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Smollen, Georgia (Frankston High School - VCE Campus)
- Stojic, Sofia (Macrobertson Girls High School)
- Taylor, Natalie (Mercy College)
- Then, Fiona (Macrobertson Girls High School)
- Tonkin, Georgia (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Ward, Alexandra (Ivanhoe Grammar School)
- Wheelahan, Francis (Melbourne Grammar School)
- White, Bridget (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Williams, Simone (Bacchus Marsh Grammar)
- Williamson, Morgan (Haileybury College)
- Wiseman, Emily (Highview Christian Community College)
- Younes, Jordan (Yarra Valley Grammar School)
41 (78 total)
- Adams, Victoria (St Paul's Anglican Grammar School)
- Asistio, Vivien (Sacre Coeur)
- Atley, Dominique (Rochester Secondary College)
- Becker, Jared (Eltham High School)
- Benjamin, Daniel (Frankston High School - VCE Campus)
- Bond, Austin (Melbourne High School)
- Borchard, Kimberley (Vermont Secondary College)
- Bower, Imogen (Loreto Mandeville Hall)
- Brennan, Genevieve (Loreto Mandeville Hall)
- Burnett, Anna (Warrnambool College)
- Burns, Alexandra (Princes Hill Secondary College)
- Button, Harry (Trinity Grammar School)
- Cahill, Isabella (The Peninsula School)
- Christensen, Matthew (Xavier College)
- Christie, Louisa (Geelong Grammar School)
- Clark, Nicholas (Scotch College)
- Colantuono, Rosalie (Loreto Mandeville Hall)
- Cripps, Laura (Haileybury Girls College)
- Currao, Rachel (Strathmore Secondary College)
- Dalton, Abbey (Glen Waverley Secondary College)
- Davitt, Aidan (Salesian College)
- Dawson, Rhys (Nagle College)
- Dunlop, Noah (Victorian College of The Arts Secondary School)
- Eckardt, Simone (Viewbank College)
- Fettling, Joseph (Ivanhoe Grammar School)
- Fisher, Abigail (Melbourne Girls' College)
- Foley, Georgea (Loreto Mandeville Hall)
- Ford, Isabelle (Billanook College Ltd)
- Fung, Stephanie (Geelong Grammar School)
- Gafin, Idan (Leibler Yavneh College)
- Gillespie, Kyra (Beaconhills College - Pakenham)
- Goh, Kai-Yang (Camberwell Grammar School)
- Gourley, Katherine (St Paul's Anglican Grammar School)
- Gul, Hina (Sirius College - Eastmeadows Campus)
- Hickey, Daniel (Montmorency Secondary College)
- Hogg, James (University High School)
- Holloway, Hailey (Geelong Grammar School)
- Hunt, Molly (Northcote High School)
- Jacob, Daniel (St Paul's Anglican Grammar School)
- Jensen Marini, Elena (Macrobertson Girls High School)
- Kemp, Madeleine (Ballarat Clarendon College)
- Keogh, Thomas (St Patrick's College)
- Knur, Dylan (Billanook College Ltd)
- Kose, Karrin (Caulfield Grammar School)
- Lam, Garwah (Melbourne High School)
- Lewis, Oliver (Brighton Grammar School)
- Liang, Bill (Melbourne Grammar School)
- Lim, Aly (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Lisle, Corey (Carey Baptist Grammar School)
- Lu, Vivian (Macrobertson Girls High School)
- Luh, Justin (Huntingtower School)
- Macsporran, Emily (The Peninsula School)
- Maybery-Reupert, Charlotte (St Paul's Anglican Grammar School)
- Melzer, Phoebe (Princes Hill Secondary College)
- Mueller, Corrin (Luther College)
- Norman, Callan (Caulfield Grammar School)
- O'Brien, Ellen (Eltham High School)
- Oppy, Maxim (St Kevin's College Toorak)
- Park, Davin (Macrobertson Girls High School)
- Patton, Montgomery (Trinity Grammar School)
- Pittaway, Islay (Salesian College Sunbury)
- Renfree, Cosmo (Wesley College)
- Robinson, Anabel (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Rosengarten, Tobi (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Savat, Peter (Salesian College)
- Sina, Maria (Alkira Secondary College)
- Smyth, Ruby (Eltham High School)
- Stafrace, Matthew (Xavier College)
- Stewart, Phoebe (Strathcona Baptist Girls Grammar School)
- Swann, Marcus (Williamstown High School)
- Tate, Lakyn (Frankston High School - VCE Campus)
- Thomas, Taylor (Montmorency Secondary College)
- Trinh, Jennifer (Overnewton Anglican Community College)
- Wang, Yi Fei (Victorian College of The Arts Secondary School)
- Wilson, Vanessa (Presbyterian Ladies' College)
- Woolfall, Bethany (The Peninsula School)
- Wu, Damien (Melbourne Grammar School)
- Ziada, Jessica (Macrobertson Girls High School)
40 (87 total)
- Alateras, Rose (Ringwood Secondary College)
- Atkinson, Georgia (Norwood Secondary College)
- Baena, Ryan (Mazenod College)
- Battey, Jayden (Centre for Adult Education)
- Bituin, Edward (Simonds Catholic College)
- Bowes, Matthew (Melbourne Grammar School)
- Brookes, Laura (Bendigo Senior Secondary College)
- Butler, Molly (Mater Christi College)
- Byrne, Charlotte (Geelong Grammar School)
- Capes, Gabrielle (Aquinas College)
- Corbel, Madeleine (The Peninsula School)
- Croft, Jenny (Korowa Anglican Girls' School)
- Davine, Ella (Presbyterian Ladies' College)
- De Graauw, Violet (Girton Grammar School Ltd)
- De Totto, Dominic (Marcellin College)
- Dew, Joshua (Girton Grammar School Ltd)
- Dinapoli, Rebecca (Macrobertson Girls High School)
- Dommisse, Clare (Sacre Coeur)
- Du Ve, Ella (Fintona Girls School)
- Duell, Talia (Rosebud Secondary College)
- Durrell, Eliza (Sacre Coeur)
- Elliott, Stephanie (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Fanning, Matthew (Xavier College)
- Faragher, Julia (Presbyterian Ladies' College)
- Feldman, Daniela (Shelford Girls' Grammar)
- Fernando, Kulathi (Glen Waverley Secondary College)
- Gan, Isabelle (Balwyn High School)
- Glover, David (Melbourne High School)
- Goldie, Nikesh (St Kevin's College Toorak)
- Gora-Ivanoff, Zakiya (Frankston High School - VCE Campus)
- Green, Zachary (Kew High School)
- Greene, Lucienne (Loreto Mandeville Hall)
- Hardikar, Natasha (Macrobertson Girls High School)
- Harris, Andrew (Trinity Grammar School)
- Honybun, Imogen (Melbourne Girls' College)
- Hooker, Reece (Melbourne High School)
- Hunt-Smith, Nicholas (Haileybury College)
- Imran, Waiza (Presbyterian Ladies' College)
- Jacobs, Emanuel (Goulburn Valley Grammar School)
- James, Esme (Beaconhills College - Pakenham)
- Job, Jack (St Joseph's College Ferntree Gully)
- Karipidis, Natalie (Avila College)
- Kerlidis, Chloe (Toorak College)
- Kerrison, Michael (Gippsland Grammar - Senior)
- King, Matthew (Camberwell Grammar School)
- Kumarakurusingham, Natalie (Mater Christi College)
- Law, Trevor (Melbourne Grammar School)
- Liesfield, Lachlan (Mount Lilydale Mercy College)
- Madi, Greta (Lauriston Girls School)
- Magill, Zoe (Mater Christi College)
- Mazumder, Sadia (Mount Waverley Secondary College)
- Mccooey, Eleanor (Mckinnon Secondary College)
- Mcmaster, Samantha (Loreto Mandeville Hall)
- Mescher, Benjamin (Ruyton Girls' School)
- Nakase, Kaori (John Monash Science School)
- Nelson, Olympia (Princes Hill Secondary College)
- Nguyen, Jane (Macrobertson Girls High School)
- Nicolson, Erin (Geelong Grammar School)
- Ord, Georgia (Eltham High School)
- Owen, Calypso (Toorak College)
- Pascoe, Mikayla (Montmorency Secondary College)
- Pederick, Daniel (Xavier College)
- Peters, Jordan (Billanook College Ltd)
- Picknell, Miranda (Billanook College Ltd)
- Robinson, Jemma (Yarra Valley Grammar School)
- Sandhu, Mahakaran (Melbourne High School)
- Schubert, Shannon (Mentone Girls' Secondary College)
- Sheppard, Holly (Wesley College)
- Shub, Nicholas (Mentone Grammar School)
- Shutt, James (Melbourne Grammar School)
- Sleeman, Felicity (Loreto Mandeville Hall)
- Smith, Bonnie (Ave Maria College)
- Smith, Catherine (Ballarat Grammar)
- Smith, Charlotte (Korowa Anglican Girls' School)
- Smith, Jakob (Vermont Secondary College)
- Snaidero, Elyse (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Stevens, Lea (Shelford Girls' Grammar)
- Sullivan, Mairie (Pascoe Vale Girls Secondary College)
- Telford, Emma (Kurnai College - Precinct Campus)
- Trambas, Aisha (Fintona Girls School)
- Van Haandel, Alex (Melbourne Grammar School)
- Vlachos, Constantinos (Overnewton Anglican Community College)
- Wambeek, Thomas (Geelong Grammar School)
- Washington, Erin (Mount Waverley Secondary College)
- Wu, Geoffrey (Camberwell Grammar School)
- Zeng, Alice (Macrobertson Girls High School)
- Zita, David (Xavier College)